Narzędziownia BIANAR – producent form wtryskowych

0
Lat doświadczenia
0
Profesjonalnych maszyn
0
Globalnych partnerów

O firmie

Narzędziownia „BIANAR” Sp. z o.o. istnieje jako samodzielny podmiot gospodarczy od 1995 roku. Powstał na bazie utworzonego w 1971 roku wydziału narzędziowni w Białostockim Zakładzie Podzespołów Telewizyjnych „UNITRA – BIAZET”.

Mamy ponad 50 lat doświadczenia w konstruowaniu i wykonywaniu form wtryskowych do tworzyw sztucznych oraz gumy i silikonu, wykrojników, tłoczników, przyrządów i urządzeń technologicznych. Świadczymy również usługi remontów i napraw takich urządzeń.

Dysponujemy własnym biurem konstrukcyjno-technologicznym i parkiem maszynowym niezbędnym do wykonywania wszystkich narzędzi i urządzeń na miejscu.

Narzędziownia „BIANAR” Sp. z o.o. to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowy form wtryskowych oraz precyzyjnej obróbki metali. Bazą dla Zakładu była utworzona w 1971 roku narzędziownia w Białostockim Zakładzie Podzespołów Telewizyjnych „UNITRA – BIAZET”. Działająca jako niezależny podmiot gospodarczy od 1995r, świadczy usługi w zakresie obróbki skrawaniem oraz obróbki metali metodami elektroerozyjnymi takimi jak EDM (ElectricalDischargeMachining) czy WEDM (WireElectricalDischargeMachining), dzięki czemu jest w stanie wykonywać obróbkę skomplikowanych kształtów również w trudno obrabialnych materiałach, tj. wolfram lub stale o wysokiej twardości.

Wśród wyrobów oferowanych przez BIANAR znaleźć można wysokiej jakości formy wtryskowe, wykrojniki, tłoczniki, jak również inne przyrządy i urządzenia niezbędne w przygotowaniu procesu produkcji. W dobie automatyzacji, BIANAR oferuje również pomoc w opracowaniu koncepcji oraz wykonaniu urządzeń automatyki przemysłowej, w tym linii montażowych czy testerów.

Nasi konstruktorzy służą wsparciem merytorycznym i doświadczeniem w konstruowaniu oprzyrządowania technologicznego dedykowanego do konkretnych aplikacji. W przypadku skomplikowanych tematów świadczymy również usługi w zakresie analizy formowalności i doradztwa konstrukcyjnego detali z tworzyw sztucznych.

Warsztat BIANAR wykorzystuje najnowsze technologie obróbki skrawaniem, aby utrzymać wymaganą jakość i precyzję wykonywanych elementów. Ponadto dokłada wszelkich starań, aby poprzez toczenie, frezowanie, szlifowanie i drążenie nadać kawałkowi metalu wartość funkcjonalną i walory estetyczne. Silną stroną Działu Wytwarzania BIANAR jest obróbka ślusarska, w ramach której podejmujemy się napraw i regeneracji narzędzi wymagających czegoś więcej niż technologii. Świadczymy usługi w zakresie polerowania, w tym polerowania powierzchni High Gloss (wysoki połysk), oraz ręcznego wykańczania połączeń pasowanych. Dzięki temu możliwa jest regeneracja elementów współpracujących dla urządzeń bez dokumentacji technicznej.

Specjalizujemy się w konstrukcji i wykonaniu form wtryskowych do detali technicznych z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechnicznego i małego AGD. Wraz ze swoimi sprawdzonymi partnerami z Europy oraz Azji jesteśmy w stanie podjąć się wykonania narzędzia dla niemalże każdego produktu oraz projektu przy spełnieniu wymagań terminowych i jakościowych. Oferujemy kompleksowe doradztwo i obsługę zamówień krajowych i zagranicznych w ramach kompletnych projektów. Każda forma jest szyta na miarę tak, aby spełniła najbardziej wybredne wymagania.

Nasi partnerzy

więcej informacji o naszej firmie

Sprawdź jakie usługi świadczymy

Sprawdź jakie usługi świadczymy

Dowiedz się na czym pracujemy

Dowiedz się na czym pracujemy

Zobacz realizacje wykonanych zleceń

Zobacz realizacje wykonanych zleceń